Co ciekawego w ostatnim czasie robiło Stowarzyszenie „Polskie Towarzystwo Mutyzmu Wybiórczego”?

10.01.2018 odbył się webinar „Studia przypadków dzieci z mutyzmem wybiórczym” prowadzony przez mgr Marię Bystrzanowską.

27.01.2018 w programie Jolanty Fajkowskiej „Fajka pokoju” udział wzięła wiceprezes PTMW Anna Cieniuch-Łukowska, kto nie oglądał, może obejrzeć odcinek online:

http://www.polsatnews.pl/wideo-program/fajka-pokoju-27012018_6605041/

30.01.2018 zakończył się nasz konkurs „Anioł Dobroci”, celem tej zabawy była wspólna praca grup przedszkolnych nad wykonaniem Anioła Doborci, bo tak jak mówią w

(Firma Stoga, właściel marki Coloresca, ufudowała wspaniałe 3 główne nagrody w konkursie, jeszcze raz bardzo dziękujemy!!!)

„Zabawy, które angażują grupę dzieci są szczególnie cenne, ponieważ uczą współpracy i nawiązywania kontaktów oraz integrują. Z takich zabaw mogą szczególnie skorzystać dzieci bardziej nieśmiałe, którym nieco trudniej jest nawiązać kontakt z rówieśnikami.”

1 miejsce zajął Anioł wykonany przez Grupę 5-6 latków z Publicznego Przedszkola w Słaborowicach prowadzoną przez wspaniałą Panią Wychowawczynię Barbarę Rupotacką.

Dzieci uważają, że „Warto pomagać, ponieważ dobro powraca!”

Oto zwycięski Anioł 🙂

Dzieci miały także za zadanie spisanie przesłania dobroci i wysłanie go do innej grupy przedszkolnej biorącej udział w zabawie.

Zarówno zdjęcia Aniołów Dobroci, jak i teksty przesłań można obejrzeć na naszym profilu na facebooku, serdecznie zachęcamy, warto 🙂  https://www.facebook.com/mutyzm.wybiorczy/

14.02.2018 wystartowaliśmy z akcją „Poradnia z sercem” objętą Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka, hasłem przewodnim akcji są słowa naszej członkini Anny Czujak „Tylko ten, kto kieruje się sercem, uwalnia słowa tych, którmi kieruje lęk.”

Celem akcji jest zwiększenie świadomości na temat mutyzmu wybiórczego (selektywnego) wśród pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych oraz pracowników Poradni Zdrowia Psychicznego,  a także zwrócenie uwagi specjalistów na to, że mutyzm wybiórczy nie wynika z uporu, ale z silnego lęku, a właściwa terapia powinna być prowadzona w miejscu występowania mutyzmu wybiórczego (najczęściej przedszkole/szkoła) przy wsparciu poradni.

Szczgółowy regulamin dostępny jest tutaj: REGULAMIN akcji PORADNIA Z SERCEM

Zachęcamy do udziału wszystkie Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczne, Poradnie Zdrowia Psychicznego zarówno publiczne jak i niepubliczne.

21.02.2018 odbył się kolejny webinar prowadzony przez Marię Bystrzanowską pt. „Dlaczego dziecko nie mówi w przedszkolu, szkole.”

Nadal uczestniczymy w spotkaniach w ramach grup wsparcia, w różnych miastach, organizowanych albo przez nas samych, albo przez członków administrowanej przez nas grupy:

https://www.facebook.com/groups/mutyzm.wybiorczy/

Zachęcamy do wspomagania nas poprzez działania w ramach struktur stowarzyszenia, bądź dalsze wspieranie darowiznami finansowymi czy rzeczowymi, dzięki którym możemy opłacać m.in. druk ulotek, plakatów, koszty domeny, orgaznizować zabawy z nagrodami.

Szykujemy już dla Was kolejny konkurs, nie zapomnijcie śledzić informacji, będą nagrody 🙂