październik, 2021

06paź(paź 6)11:0031(paź 31)23:59OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY „MUTYZM WYBIÓRCZY - O LĘKU BEZ LĘKU”

Szczegóły

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W OGÓLNOPOLSKIM PROJEKCIE EDUKACYJNYM „MUTYZM WYBIÓRCZY – O LĘKU BEZ LĘKU”
SKIEROWANYM DO UCZNIÓW I WYCHOWAWCÓW KLAS IV-VIII
Szanowni Państwo,
z ogromną przyjemnością zapraszam wychowawców klas IV – VIII wraz z uczniami do udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Mutyzm wybiórczy – o lęku bez lęku”, który został objęty patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka.
Celem przedsięwzięcia jest rozpowszechnienie wiedzy o zaburzeniu lękowym, jakim jest mutyzm wybiórczy. Milczące dzieci są wśród nas. Z powodu lęku często nie mają możliwości zabiegania o swoje prawa, nie mogą zasygnalizować swoich potrzeb i pragnień, nie są w stanie obronić się przed przemocą, osamotnieniem i izolacją.
Dołączając do projektu, staną się Państwo uczestnikami przemiany szarej rzeczywistości. Każdy z nas – nauczyciel, uczeń, rodzic – może pomóc dziecku z mutyzmem wybiórczym wyjść z milczenia. Zachęcam do promowania postaw życzliwości, otwartości i empatii.
Przygotowany materiał zawiera treści teoretyczne i ćwiczeniowe, które powinny być zrealizowane podczas zajęć z wychowawcą. Preferowany czas realizacji części teoretycznej to październik, ponieważ jest to miesiąc świadomości mutyzmu wybiórczego. Wymagane zrealizowane zadania należy przesłać na wskazany w regulaminie adres e-mail do 20 grudnia 2021 r. Klasy, które wypełnią zadania zgodnie z warunkami określonymi w regulaminie, otrzymają certyfikat – dyplom uznania Stowarzyszenia „Polskie Towarzystwo Mutyzmu Wybiórczego”.
Liczę na Państwa aktywny udział w projekcie.
Z wyrazami szacunku
Anna Czujak
Szczegóły (w tym regulamin, materiał teoretyczny i ćwiczeniowy w wersji online, karty pracy dla uczniów do wydruku, klucz odpowiedzi dla nauczyciela):
https://view.genial.ly/614121669cea730de40dc5ef

https://brpd.gov.pl/

Data

6 (środa) 11:00 - 31 (Niedziela) 23:59

Comments are closed.

X