Ogólnopolskie obchody DNIA PRAW DZIECKA w Pile.

relacja Agaty

16 listopada 2017 r. odbyło się otwarte spotkanie z Rzecznikiem Praw Dziecka – Panem Markiem Michalakiem. Dyskusja moderowana była przez społecznego doradcę Rzecznika Praw Dziecka – Panią Dorotę Zawadzką (kto nie zna Superniani?!). Podczas debaty Pan Marek Michalak, któremu niezwykle bliska jest pedagogika Janusza Korczaka, odpowiadał na pytania odnośnie praw dziecka, problemów  które na co dzień spotykają nasze dzieci  –  te małe i te większe.

Jako Polskie Towarzystwo Mutyzmu Wybiórczego nie mogłyśmy nie skorzystać z okazji, by osobiście podziękować Panu Michalakowi za wsparcie swoim patronatem działań podejmowanych przez nasze stowarzyszenie. Przypominamy, że RPD objął patronatem kwietniowe szkolenie organizowane przez PTMW w Warszawie, podczas którego wystąpiła Maggie Johnson,  wydanie książeczki dla dzieci „Mutyzm wybiórczy, czyli o dzieciach, które czasami milczą” – napisanej przez Annę Strzelecką oraz Kamilę Fijak, a także akcję „Szkoła/przedszkole pełne zrozumienia”.

Pan Marek Michalak dobrze wiedział kim jesteśmy, usłyszałyśmy bardzo dużo ciepłych słów i wsparcia. Spotkanie chociaż krótkie, dodało nam bardzo dużo energii do dalszych działań.

Ofiarowałyśmy Panu Markowi Michalakowi i Pani Dorocie Zawadzkiej książeczkę wydaną przez PTMW, a także plakat  naszego stowarzyszenia. Oczywiście poprosiłyśmy o zdjęcie z Mutynką, z którą zarówno Minister Dzieci jak i Superniania pozowali z wielkim uśmiechem.