Stowarzyszenie „Polskie Towarzystwo Mutyzmu Wybiórczego” z przyjemnością donosi, że Kamila Fijak i Anna Strzelecka oraz Cyryl Tusiński przekazli na rzecz stowarzyszenia prawa autorskie do utworu „Mutyzm wybiórczy, czyli o dzieciach, które czasami milczą”. W celach statutowych PTMW jest działalność wydawnicza, więc tym bardziej nam miło, że pierwsze drukowane przez nas wydawnictwo to właśnie ta książeczka. Premiera jeszcze w październiku! W ramach miesiąca świadomości oczywiście!

Patronat Honorowy nad wydawnictwem objął Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak

https://brpd.gov.pl/

Patronat Honorowy RPD książeczka

a patronat medialny Portal informacyjno-rozrywkowy czasdzieci.pl


http://czasdzieci.pl/…/ksiazka,4161473-mutyzm_wybiorczy_czy…

Data premiery wersji drukowanej:  październik 2017

Wydawca: „Polskie Towarzystwo Mutyzmu Wybiórczego”

Tytuł: „Mutyzm wybiórczy, czyli o dzieciach, które czasami milczą”

Autorzy: Kamila Fijak, Anna Strzelecka

Rysunki: Cyryl Tusiński

ISBN: 978-83-948595-0-3

Wiek dziecka: 4-12 lat

Opis: Czy znasz kogoś, komu trudno jest mówić? A może sam masz z tym kłopot? W domu nie zamyka Ci się buzia, a w przedszkolu albo szkole, choć bardzo się starasz, słowa więzną w gardle? Boisz się, co się stanie, kiedy ktoś  poza mamą albo tatą Cię usłyszy? Bardzo chcesz mieć przyjaciół, ale dlatego, że trudno Ci mówić, koledzy nie zwracają na Ciebie uwagi? A może dostałeś w szkole jedynkę, bo nie byłeś w stanie zadeklamować wiersza, choć przecież znałeś go na pamięć? Czy wiesz, że to, co Ci dolega ma swoją nazwę? To mutyzm wybiórczy. Poznaj dzieci, które tak, jak Ty czasami milczą, ale bardzo się starają, żeby nauczyć się swobodnie rozmawiać z kolegami, nauczycielami, daleką rodziną.

Książeczka dla dzieci o dzieciach, wydanie I bezpłatne.

Darmowe  egzemplarze będą do zdobycia w konkursach organizowanych przez Stowarzyszenie „Polskie Towarzystwo Mutyzmu Wybiórczego”

Zapraszamy do śledzenia działalności stowarzyszenia na https://www.facebook.com/mutyzm.wybiorczy/ oraz na www.mutyzm.org.pl